5. Cross Górski po Zielonym Lesie – informator dla zawodników

0
1653

Już w najbliższą niedzielę (20 października) spotkamy się na starcie 5. Crossu Górskiego po Zielonym Lesie. Poniżej prezentujemy garść podstawowych informacji na temat naszego biegu (między innymi informacje dotyczące odbioru pakietów).

START I META

Bieg główny:

WAŻNE! W przeciwieństwie do poprzednich edycji, start biegu (o godzinie 14:00) zlokalizowany będzie w innym miejscu – na Stadionie Syrena. Odległość od biura zawodów, które zlokalizowane będzie na Basenie Miejskim przy ulicy Źródlanej to około 1,2 km. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę i wcześniejsze PRZEJŚCIE na miejsce startu. Przed biegiem nie będzie możliwości przejazdu autem.

Meta biegu głównego zlokalizowana, tak jak w poprzednich edycjach, przy Basenie Miejskim na ulicy Źródlanej.

Biegi dla dzieci:

Start i meta biegów dla dzieci zlokalizowana będzie przy Basenie Miejskim na ulicy Źródlanej. Start pierwszego biegu dla dzieci (dla dzieci młodszych) zaplanowany jest na godzinę 12:30. Po jego zakończeniu wystartuje drugi bieg.

BIURO ZAWODÓW I PAKIETY STARTOWE

Pakiety startowe – DLA BIEGU GŁÓWNEGO – będzie można odbierać:
– w piątek (18 października) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żarach (ul. Rynek) w godzinach 15:30-18:30
– w niedzielę (20 października) w biurze zawodów zlokalizowanym na terenie nowego kompleksu basenowego (Leśna) w Żarach przy ulicy Źródlanej w godzinach 09:00 – 13:00.

Pakiety startowe – DLA BIEGÓW DLA DZIECI – będzie można odbierać TYLKO!:
– w niedzielę (18 października) w biurze zawodów zlokalizowanym na terenie nowego kompleksu basenowego (Leśna) w Żarach przy ulicy Źródlanej w godzinach 09:00 – 12:00.

Apelujemy o odbieranie pakietów na bieg główny już w piątek. Dzięki temu ułatwicie nam pracę, a przede wszystkim unikniecie stania w kolejkach w niedzielę.

W przypadku odbioru pakietu w imieniu innej osoby należy dostarczyć pisemne upoważnienie oraz oświadczenie (druki w załączniku) na oryginalnych drukach, podpisane przez uczestnika biegu oraz dokument tożsamości lub jego kserokopię do wglądu.

Do pobrania: Upoważnienie i oświadczenie >>

PARKINGI

Ze względu na mocno ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, zachęcamy w ramach możliwości (przede wszystkim mieszkańców Żar) o przybycie na bieg w inny sposób niż autem.

W przypadku takiej konieczności auta będzie można pozostawić na parkingu zlokalizowanym w sąsiedztwie basenu miejskiego (na wzgórzu), a także wzdłuż ulic Kaszubskiej, a także na parkingu zlokalizowanym przy Stadionie Syrena (mapa powyżej). Prosimy jednak o wcześniejsze przybycie.

Dojazd na parking przy samym basenie będzie zamknięty!

PRYSZNICE I SZATNIE

Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z pryszniców oraz szatni, będą mogli to zrobić w budynkach znajdujących się na terenie Basenu Miejskiego.

DEPOZYT

Zawodnicy będą mogli skorzystać z depozytu. Będzie on zlokalizowany na Basenie Miejskim w Żarach, gdzie do dyspozycji zawodników będą szatnie i szafki zamykane na zamek. Klucz będzie wydawany zawodników na podstawie numeru startowego.

Dodatkowo będzie możliwość zostawienia depozytu w busie, który będzie znajdował się w okolicy startu. Po rozpoczęciu biegu depozyty zawodników zostaną przewiezione na Basen, gdzie po zakończeniu biegu będzie możliwość ich odbioru.

TRASA

Bieg odbędzie się na trasie o długości około 11 km. Oznakowana trasa prowadzić będzie po terenach leśnych (w większości utwardzone ścieżki leśne, leśne dukty) z licznymi podbiegami i zbiegami.

Na trasie znajdować będą się wolontariusze oraz patrole medyczne. Na mecie znajdować się będzie karetka.

Na trasie zlokalizowane będą trzy punkty z wodą – zlokalizowane w sąsiedztwie wieży widokowej i wieży Bismarcka (dwa).

BEZPIECZEŃSTWO NA TRASIE

Jako organizatorzy apelujemy, aby zadbać o właściwe obuwie (bardzo zalecamy buty trailowe). Zalecamy również o zachowanie szczególnej ostrożności na zbiegach, które są pokryte m.in. wystającymi korzeniami.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy również o niesłuchanie muzyki przez słuchawki podczas biegu.

W przypadku konieczności udzielenia pomocy prosimy o przekazywanie takiej potrzeby wolontariuszom lub ekipom ratunkowym, które będą zlokalizowane na naszej trasie.

CATERING

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzyma posiłek regeneracyjny oraz herbatę lub kawę (na podstawie bonu znajdującego się w pakiecie)