5. Dycha po Żarach – informator dla uczestników

0
2226

Już 14 kwietnia spotkamy się na starcie piątej edycji biegu Dycha po Żarach. Poniżej przesyłamy garść podstawowych informacji na temat naszego biegu (między innymi informacje dotyczące odbioru pakietów). Prosimy o zapoznanie się z nimi.

START I META

Start biegu zlokalizowany zostanie na ul. Podwale, w sąsiedztwie hali Powiatowego Centrum Sportu, natomiast meta przy Ratuszu. Start biegu dzieci „5. AK Anatol Mini Dycha” zaplanowany jest na godz. 13:00. Start głównego biegu „5. Dycha po Żarach” zaplanowany jest na godz. 14:00. Limity czasowe dla poszczególnych biegów wynoszą odpowiednio 30 i 90 minut.

BIURO ZAWODÓW I PAKIETY STARTOWE

Pakiety startowe dla biegu głównego będzie można odbierać w sobotę oraz niedzielę. Pakiety na bieg dla dzieci można odbierać TYLKO w niedzielę przy obecności dziecka biorącego udział w biegu. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w hali Powiatowego Centrum Sportu przy ulicy Podwale 16 w Żarach.

Godziny otwarcia biura zawodów:

sobota (13 kwietnia) – godz. 14:00-17:00
niedziela (14 kwietnia) – godz. 09:00-13:00 (w przypadku biegu dzieci do 12:15)

Do mieszkańców Żar apelujemy o odbieranie pakietów (bieg główny) już w sobotę (13 kwietnia)! W ten sposób ułatwicie nam pracę oraz unikniecie kolejek w niedzielę.

W przypadku odbioru pakietu w imieniu innej osoby należy dostarczyć pisemne upoważnienie oraz oświadczenie podpisane przez uczestnika biegu (do pobrania) oraz kserokopię dokumentu tożsamości. W innym przypadku pakiet nie zostanie wydany.

Do pobrania: Upoważnienie i oświadczenie >>

PARKINGI

Poniżej prezentujemy ku przesyłamy mapkę z zaznaczonymi parkingami, na których będzie można zostawić swoje auta. ZALECAMY korzystanie z parkingu znajdującego się przy alei Jana Pawła II. Zawodników z Żar zachęcamy w ramach możliwości o przybycie na bieg w inny sposób niż autem.

PRYSZNICE I SZATNIE

Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z pryszniców oraz szatni, będą mogli to zrobić w hali Powiatowego Centrum Sportu przy ulicy Podwale 16 w Żarach.

DEPOZYT

Depozyt zlokalizowany będzie w Biurze Zawodów.

CATERING

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzyma posiłek regeneracyjny oraz napoje – woda, herbata, kawa (wydawanie na podstawie bonów znajdujących się w pakiecie).

TRASA

Bieg odbędzie się na trasie o długości 10 km (dwie pętle po 5 km) z atestem PZLA. Trasa biegu przebiegać będzie następującymi ulicami: Start ul. Podwale (przy hali LO), Rynek, Platter, Traugutta, Aleja Jana Pawła II (lewą nitką, bliżej Starostwa), Parkowa, Plac Przyjaźni, Podwale, Ogrodowa, Wrocławska (w kierunku Banku Zach. i Ekonomika), Długosza (pasem bliżej Ekonomika), Witosa, Tatrzańska, Kujawska, Długosza (pasem bliżej Restauracji Janków), 11 Listopada, Edelburgis, Podwale, Ratuszowa, Rynek (Ratusz Miejski).

Na trasie znajdować będą się wolontariusze oraz patrole medyczne. Na mecie znajdować się będzie karetka.

Punkt z wodą zlokalizowany będzie na ulicy Edelburgis.