Codziennie biegamy, żeby spalić nadmiar tłuszczu, a nie najlepsza dieta i trening odpowiedni dla każdego? Nie wszystkie osoby mają wystarczająco dużo czasu na codzienne bieganie. Czy warto biegać codziennie?

Bieganie każdego dnia

Bieganie każdego dnia to dla wielu osób zdrowa rutyna. Nie ma żadnych przeciwwskazań do takiego trybu życia, nawet jeśli na co dzień jesteś “tylko” maratończykiem. Warto więc porzucić jednorazowe aktywności sportowe i skupić się na regularności jako podstawowym elementem treningu.

Monotonia przy bieganiu każdego dnia

Biegaczka czytelniczka po pytaniu, czy warto biegać codziennie, odpowiada: „Dobrze rozgrzebuję się na treningu. Patrząc z perspektywy czasu uważam, że nie była to dobra decyzja. Na początku biegania planowałam iść 10 km, ale po kilku dniach skończyła mi się motywacja (monotonia). Nastawiona na sukces wydawałam sobie sprawę z tego, że wszystko co nowe jest trudne i można się przekonać o tym od razu.”

Bieganie z kompanem

Biegnąc, możesz spotkać się z kompanem. On będzie wiedział o tym, co się dzieje w twoim życiu i wszystkich twoich planach na najbliższe miesiące. To bardzo dużo! Warto spróbować pobiegać z kimś znajomym lub przyjacielem, ponieważ to bardzo pozytywne doświadczenie. Można też spotkać nowych ludzi na spacerze lub w parku przed rozpoczęciem joggingu – do tego rodzaju sytuacji warto być gotowym. Jeśli chodzi o tempo i taktykę poruszania się po terenie, lepiej uczynić sobie jakiekolwiek postanowienia podczas treningu niż po nim (wtedy może być już za pół roku).

Podsumowanie

Biegając codziennie, wykonywane są ćwiczenia dla mięśni, które utrzymują równowagę ciała. Te te same mięśnie mogą być także pobudzane przez ciągły ruch, aby utrzymać naturalną równowagę i stabilność. Jeżeli biegamy jedynie wtedy gdy mamy na to ochotę, nasze ciało może się wyrównać.

Bieganie każdego dnia jest dobrym pomysłem – potrzebna cierpliwość i wytrwałość!