Biegając można pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić kondycję oraz zadbać o swoje zdrowie. Jest to sport dla każdego, kto chce spalić nadmiar tłuszczu i wymodelować sylwetkę. Niektórzy uważają jednak, że bieganie jest dla nich niemożliwe i trzeba mieć dużo pieniędzy czy mocnych łydek. Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko postanowisz się rozejrzeć w internecie, to przekonasz się o tym, że możesz uprawiać ten sport we własnym domu bez obciachu i bez poniesienia środków finansowych!

Wykorzystaj także treningi grupowe – razem z innymi osób Twój trening stanie się przyjemniejszy i bardziej skuteczny! Jeśli boisz się samotności czy nudy podczas treningu – spróbuj zapisać się do grupy sportowej lub po prostu spotkać swoich nowych kolegów lub

Stwórz grupę osób, z którą będziesz biegać.

Stwórz grupę osób, z którą będziesz biegać. Jeśli nie masz znajomych, z którymi bylibyście w stanie przebrnąć przez treningi i nabrać motywacji do dalszych podbojów (pierwszy raz to może być trudne), postaw na tych, z którymi widzisz się czasami. To coś w rodzaju spotkania ze znajomymi.

Założenia grupy mogą być różne: możesz jej skupić się na aktywności fizycznej (bieganiu), czy też na rehabilitacji i odnowieniu organizmu po jakimkolwiek urazie lub chorobie. W nastawieniu musi panować przyjaźnie atmosfera i łatwo ze sobą się dogadywać – to bardzo ważne dla członków grupy!

Grupa powinna mieć swojego opiekuna, któremu zależy na sukcesach uczestników oraz bezbolesnym wprowadzeniu nowych osób do poszerzonego grona uczniow.

Bieganie to nie tylko długie dystanse.

Bieganie jest bardzo zdrową formą aktywności. To ruch, który wpływa na naszą sylwetkę i stan zdrowia. Aby je uprawiać, należy zasadniczo pokonać barierę własnych lęków.

Biegajcie tak długo, jak tylko chcecie! Nie ma reguły dotyczącej czasu, który musi minąć od momentu rozpoczęcia biegu do momentu jego zakończenia – kiedy już się obudzisz rano i będziesz miała ochotę na trening na świetle dnia lub w nocy (ale nie po 22:00), to po prostu idź biegać i wróci do domu!

Pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu.

Rozgrzewka jest niezwykle ważna dla zachowania prawidłowych ruchów kręgosłupa. Polega na kilkuminutowym spacerze, marszu boso po miejskim podłożu (miejskim bo łatwiejszy do znalezienia niż ziemi i o wiele bardziej pozwalający na siad dla osób ze skoliozami) lub we wspomnianej przed chwilą rolce. Rolka to kula wypełniona powietrzem, na której możemy usiąść i rolkować przed biciem się (rozerwałam). Dodatkowo można się tu odprężyć przed treningiem, pospacerować, napić się herbatki lub napoju energetyzującego.

Kolejnym elementem rozgrzewki jest rozciąganie – czyli ćwiczenia mające na celu rozbudzenie ukrwienia stawów i mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. W tym celu warto poruszać kończyny w górze i opuszczać je do tyłu, a także plecy zgiąć do tylu, by zobaczyć swoje stop

 

Już wiesz, że biegając możesz zyskać wiele korzyści fizycznych i psychicznych. Przede wszystkim jednak bieganie to pasja. Koniecznie więc poznaj kilka podstawowych trików, aby nie od razu stracić motywacji do treningu.